Hoppa till sidans innehåll

Lagindelning Lulebo Cup 2012

28 MAR 2012 22:35
Här kommer lagindelningen för helgens matcher i Lulebo Cup. Vi har två lag anmälda ett lag i i F01 och ett lag i F02.
  • Uppdaterad: 28 MAR 2012 22:42

Om någon inte kan vara med och spela av någon anledning någon av matcherna nedan måste detta meddelas omgående till Nicklas Karlsson, 070-588 37 53.

Vi vet också att matchen på fredag för Gladan 02 - röd spelas ganska tidigt på fredag, om det skulle finnas behov av att få skjuts/samåkning till denna match gät det säkert att ordna. Hör av så kan vi säkert ordna med detta på något sätt.

Beroende på dels utveckling under helgen kan det bli aktuellt med vissa justeringar i fördelning av spelare i de olika lagen om vi skulle få skador/sjukdomar eller om vi får återbud på något sätt till någon av matcherna.
 
Gladan 02 - vit
Isabelle S Alla matcher
Jennifer 09:00, 12:00, 13:30
Olivia Alla matcher
Emelie Strömbäck 10:30, 12:00, 13:30
Marike Alla matcher
Alexandra 09:00 och 10:30
Elsa Alla matcher
Lovisa S Alla matcher
Nova Alla matcher
 
Lördag          
Tid Hemmalag   Bortalag Plats Samling
09:00 Gammelstad   Gladan 02 Vit Tunaskolan 08:20
10:30 Gladan 02 vit   Höken blå Tunaskolan 10:00
12:00 Antnäs blå   Gladan 02 vit Tunaskolan 11:30
13.30 Gammelstad gul   Gladan 02 vit Tunaskolan 13:00
 
Gladan 02 - röd
Alice
Ebba
Elin T
Emelie Bl
Isa
Tilde
Hedda
Lovisa E-S
Fredag          
Tid Hemmalag   Bortalag Plats Samling
17:30 Gladan 02 - röd   Höken gul Sunderbyn 16:50
           
           
Lördag          
Tid Hemmalag   Bortalag Plats Samling
09:30 Antnäs BK   Gladan 02 - röd Sunderbyn 09:00
11:10 Gladan 02 -röd   Gammelstad blå Sunderbyn 10:40
           
Det blir minst en till match, men vilken tid beror på vilken placering laget hamnar på, men någon till match på lördag och eventuellt match på söndag, mera information kring detta ges efter sista matchen 11:10
14:30 Placeringsmatcher (beroende på placering) Sunderbyn 14:00
15:20 Placeringsmatcher (beroende på placering) Sunderbyn 14:50
16:10 Placeringsmatcher (beroende på placering) Sunderbyn 15:40
           
Söndag          
Tid Hemmalag   Bortalag Plats Samling
10:00 Placeringsmatcher (beroende på placering) Sunderbyn 09:30
11:00 Final     Sunderbyn 10:30
Skribent: Nicklas Karlsson

KONTAKTUPPGIFTER
Coach Nicklas Karlsson
070-588 37 53

Lagledare Vakant


TRÄNINGSTIDER
Inga träningstider för säsongen 2018/2019

E-POST
This is a mailto link

Arbetschema

gladan_facebook_6

Gladans profilkläder Stadium Teamsales

 

Vi sponsrar Gladan F01/02 

ITASCA Consulting AB

BnearIT AB

Postadress:
BK Gladan - Basket
Box 11052
97627 Luleå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info